ambulanti vas bomo vedno veseli, naprošamo pa vas, da zaradi lažjega in pravilnega dela prinesete poleg še DNEVNIK VETERINARSKIH POSEGOV NA GOSPODARSTVU!
Nudimo vam
- svetovanje in izdaja veterinarskih zdravil
- svetovanje in prodaja mineralno vitaminskih dodatkov
- svetovanje o prehrani vaših živali
- organizacija izobraževanja za rejce
- urejanje dokumentacije za zavarovalnico in ostalih dokumentov
- registracija, odjava, prijava, govedi, prašičev in drobnice, naročanje ušesnih številk, registrov in klešč za številčenje živali
- koprološke preiskave blata in načrtovanje dehelmentizacije čred (živali)
Zdravila za uporabo v veterinarski medicini izdajamo na podlagi veljavnih zakonskih določil, ob doslednem vodenju predpisanih evidenc in v skladu z etičnimi načeli veterinarske stroke. Zavzemamo se za razsodno in preudarno uporabo zdravil, ki temelji na dveh pomembnih kriterijih:
- Za uporabo veterinarskega zdravila mora obstajati strokovno utemeljena indikacija.
- Vsako veterinarsko zdravilo mora biti uporabljeno:
- na predpisan način,
- ob pravilnem doziranju,
- ustreznem trajanju terapije,
- ob doslednem upoštevanju karenc in
- vodenju predpisanih evidenc.
Veliko večino veterinarskih zdravil izdajamo le ob pregledu živali, nekatera pa lahko imetniki živali pod naslednjimi pogoji dobijo tudi v Veterinarski posvetovalnici:
- Veterinarska zdravila izdajamo le za znanega imetnika živali (zahtevamo priimek, naslov ...).
- Zdravila za tretiranje rejnih živali (namenjenih za proivodnjo živil) izdajamo le ob predložitvi DNEVNIKA VETERINARSKIH POSEGOV, ki mora biti v vezani obliki in z oštevilčenimi listi.
- Prevzemnik ob prevzemu podpiše izjavo o seznanjenosti z načinom uporabe in hrambe sredstva, z varnostnimi ukrepi (v kolikor gre za nevarne pripravke), z morebitno prepovedjo uporabe in prometa živil med in še določen čas po končanem zdravljenju živali (karenca) ter seznanjenosti z dolžnostjo vpisovanja datumov uporabe, vrste in količine danega zdravila ter identifikacije tretiranih živali.
- Imetnik živali je dolžan v Dnevnik veterinarskih posegov sproti vpisovati datum uporabe, vrsto in količino danega zdravila, identifikacijo tretiranih živali ter Potrdilo o prevzemu zdravil hraniti 5 let.
- V primeru neuspešnosti zdravljenja ali suma na kakršnekoli neželene učinke zdravila se je prevzemnik dolžan čimprej posvetovati z veterinarjem.
PRIMERU POŠKODB ALI POJAVA RESNEJŠIH BOLEZENSKIH ZNAKOV (POVIŠANA TELESNA TEMPERATURA ...) SE JE ZAŽELJENO PRAVOČASNO OBRNITI NA SVOJEGA VETERINARJA, KI BO OPRAVIL PREGLED VAŠE ŽIVALI IN VAM SVETOVAL O NADALJNIH UKREPIH.